علمی پژوهشی

آیا جامعه شناسی برای شماست؟

تعریف کوتاهی از جامعه شناسی و آنچه در این دانشگاه به انجام می رسد، می تواند شما را در یافتن پاسخ این سوال که؛ جامعه شناسی برای شماست یا خیر؟ یاری کند.

موضوع جامعه شناسی به طور اختصار عبارت است از:

جامعه شناسی به دنبال درک همه جنبه های رفتار اجتماعی انسان، از جمله رفتار افراد و نیز پویایی اجتماعی گروه های کوچک، سازمان های بزرگ، جوامع، نهادها و کل جوامع است.

به تحقیقات کمّی علاقه دارید؟

علاقمند هستید که داده های علمی، شیوه بازارها و مدیریت را در پیش بگیرید و پدیده های اجتماعی را از طریق قابل اندازه گیری و محاسباتی، مطالعه کنید. و یا از طریق دانشگاه با مراکزی مانند موسسه تحقیقات جنسی Clayman و مرکز فقر و نابرابری، همکاری داشته باشید.

هیجان از نوشتن یک پایان نامه افتخاری

دانشجویان پایان نامه های افتخارآمیزی در این دانشگاه در مورد موضوعاتی مانند آموزش متنوع در دانشکده های پزشکی، آنچه نگرش نسبت به مجازات اعدام را تعیین می کند، و تفاوت فرهنگ غذایی در ایالات متحده و ایتالیا نوشته اند.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه فقر را کاهش دهید؟

این دانشکده ابزارهای بین رشته ای مورد نیاز برای درک و کمک به شناخت روشمند فقر و نابرابری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

این دوره (coursework) – که شامل جامعه شناسی، اقتصاد، سیاست عمومی، آموزش، تاریخ، روانشناسی و علوم سیاسی است – آموزش های پیشرفته ای را در زمینه آگاهی از انواع و اشکال فقر و نابرابری، علل و پیامدهای فقر و نابرابری، برنامه ها و اقدامات فراوان برای کاهش فقر و نابرابری را در برمی گیرد.

این دپارتمان دارای برخی از برجسته‌ترین اساتید در این زمینه است، با بسیاری از جامعه‌شناسان برجسته وابسته در دانشکده تحصیلات تکمیلی کسب و کار، دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش، و دانشکده حقوق استنفورد که توان علمی ما را افزایش می‌دهند.

منبع:

https://sociology.stanford.edu/academics/explore-ba-sociology

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا