علمی توصیفی

دعوت به جامعه شناسی

دپارتمان ما فعالانه درگیر تحقیق و تدریس است و تعهد شدیدی به گوناگونی و تنوع در تحصیلات تکمیلی و کارشناسی دارد.

ماموریت ما بالا بردن درک جامعه و تبیین و تحلیل روابط انسانی، نهادهای اجتماعی و پویایی تغییرات اجتماعی است.

دانشکده ما درگیر مسائل مهم جامعه شناختی با اهمیت جهانی، ملی و منطقه ای است.

«جذابیت جامعه شناسی در این واقعیت نهفته است که چشم انداز آن باعث می شود نور جدیدی ببینیم از همان دنیایی که تمام عمر در آن زندگی کرده اید» (Peter Berger).

جامعه شناسی و جرم شناسی

دپارتمان ما بر جامعه شناسی و جرم شناسی متمرکز است. این مجموعه یک جامعه فکری غنی و متنوع است و بر حوزه های جنایت و عدالت، جنسیت، بهداشت و پزشکی، نژاد و قومیت، و جنبش های اجتماعی متمرکز است.

به طور کلی، تحقیقات اعضای هیات علمی در این زمینه ها به چگونگی تاثیر شرایط ساختاری و اجتماعی بر تعاملات و نتایج آنها در بین موسسات مختلف می پردازد، با تاکید ویژه بر الگوهای نابرابری که این تعاملات و نتایج را شکل می دهند.

این تحقیقات شامل کار کیفی، کمی و اجتماعی در زمینه جرم و اصلاح، مسکن، آموزش، اشتغال، بهداشت و سلامت روان، مهاجرت، روابط صمیمانه و مذهب است.

مدرک لیسانس جامعه شناسی آمادگی دقیقی را برای دانشجویان جهت کار در جامعه شناسی، علوم سیاسی و سایر علوم اجتماعی و رفتاری ارائه می دهد.

علاوه بر این، تحصیلات جامعه‌شناختی زمینه‌ای عالی برای آموزشگری حرفه‌ای در حقوق، پزشکی، تجارت، آموزش و مددکاری اجتماعی است.

در نهایت، رشته جامعه شناسی یک آموزش عالی در زمینه هنرهای لیبرال ارائه می دهد، و انتخاب جامعه شناسی یک انتخاب ایده آل برای دانشجویانی است که می خواهند مشغول به کار در بخش خصوصی، دولتی و سازمان های غیر انتفاعی شوند.

منبع:

https://sociology.unm.edu/about/index.html

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا