دل نوشته علمی

جامعه شناسی و تغییرات اجتماعی

آزاد کردن ظرفیت های بالقوه برای عدالت و جامعه منصفانه   

شما می خواهید همه چیز را به هم بزنید. شما چالش هایی را که جوامع با آن روبرو هستند، از روابط نژادی گرفته تا بی خانمانی، اعتیاد، بیکاری و فراتر از آن را می فهمید و می خواهید تاثیر بگذارید و نیروی مثبتی در جامعه خود باشید.

با تمرکز قوی بر تحقیق و کارآموزی در اجتماع Boston community، این رشته شما را برای تحصیلات تکمیلی و همچنین کار در سیاست اجتماعی، قانون و حمایت، سازمان های اجتماعی، تجارت، بهداشت عمومی و مدیریت عمومی آماده می کند.

همانطور که در شغلی برای تغییر کودکان، خانواده‌ها و جوامع رشد می کنید، مسیرهایی را در پیش خواهید گرفت که به عنوان یک حل‌کننده مبتکر و متفکر خلاق شهرت پیدا خواهید کرد.

با یادگیری عملی اولیه و هدایت‌شده در مکان‌هایی مانند مرکز مهاجرت Rian و سایر مراکز در ارتباط با سیاه پوستان، تراجنسیتی‌ها، پناهندگان، و بسیاری موارد دیگر، شما فارغ‌التحصیل و آماده موفقیت خواهید شد.

در رشته جامعه شناسی و تغییرات اجتماعی، شما نگاهی دقیق به نحوه عملکرد جامعه خواهید داشت و این که چگونه تصمیم می گیریم چه چیزی برایمان مهم است.

سپس، روی راه‌حل‌هایی برای حوزه‌هایی که جامعه به وعده‌های خود مبنی بر برابری، انصاف و عدالت برای همه عمل نمی‌کند، تمرکز خواهید کرد.

برای مقابله با مشکلات اجتماعی مانند بی خانمانی، تبعیض، و بیکاری، ابتدا باید دامنه مشکل را درک کنید.

اینجاست که تحقیقات وارد می‌شود. شما چالش‌ها و راه‌حل‌های بالقوه‌ای را که دیگر شهرها و جوامع سعی کرده‌اند را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی جواب نمی‌دهد.

در طول مسیر، پویایی هایی را که بین افراد و گروه ها، و جامعه به عنوان یک «کل» رُخ می دهد را بررسی خواهید کرد.

شما تجزیه و تحلیل خواهید کرد که چگونه نژاد، طبقه، جنس، جنسیت، سن و جهانی شدن با هم تلاقی می کنند و بر زندگی جمعی و ساختارهای اجتماعی تاثیر می گذارند.

و از طریق دوره‌های آموزشی فشرده و کوتاه، به سوالات قدرتمندی در مورد اینکه چگونه روابط، گروه‌ها و ساختارها بر افراد و جامعه تاثیر می‌گذارند، پی خواهید برد.

کسب مهارت و تخصص

در اینجا برخی کارهایی را که در برنامه جامعه شناسی و تغییرات اجتماعی انجام خواهید داد، آمده است:

– جامعه را از دریچه ای جدید می بینید و می فهمید.

– درک خواهید کرد که چگونه روابط اجتماعی، گروه ها و ساختارها نه تنها بر افراد بلکه بر نحوه سازماندهی جامعه نیز تاثیر می گذارند.

– تحلیل اثرات نژاد، طبقه، جنس، جنسیت، سن و جهانی شدن را بر زندگی اجتماعی و ساختارهای اجتماعی

– استفاده از نظریه های جامعه شناختی برای توضیح رفتار انسان، سازمان اجتماعی و تغییرات اجتماعی

– یادگیری پرسیدن سوالات از منظر عدالت اجتماعی و برابری، و طراحی تحقیقاتی که به راه حل های خلاقانه منجر شود.

– ارائه صدای خود از طریق توانمندی های نوشتاری و بیانی.

منبع:

https://lesley.edu/academics/undergraduate/sociology-social-change

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا