علمی پژوهشی

جامعه شناسی و توسعه

جامعه شناسی مطالعه زندگی اجتماعی، تغییرات اجتماعی و علل و پیامدهای اجتماعی رفتار انسان است.

گروه جامعه شناسی، دانشکده Assiut در مصر، فارغ التحصیلان واجد شرایطی را آماده می کند که قادر به مقابله با مشکلات مختلف اجتماعی، خدمت رسانی و توسعه جامعه و ارتقای سطح تحقیقات علمی اجتماعی در زمینه های مختلف تخصصی مطابق با استانداردهای ملی باشند.

ما همچنین به دنبال تمایز و دستیابی به آرزوهای جامعه محلی و منطقه ای و ایجاد یک مرکز تخصصی مرتبط با مراکز تحقیقاتی و مطالعات اجتماعی در سطح محلی و جهانی هستیم.

درباره دپارتمان جامعه شناسی

این دپارتمان یکی از بخش‌های اصلی دانشگاه است که محققان جامعه‌شناسی و جامعه‌شناسان را آماده همکاری با افراد به منظور توسعه و ترقی جامعه می کند.

این امر از طریق بررسی مشکلات جامعه و ارائه راهکارها و پیشنهادها و همچنین غلبه بر مشکلات برای دستیابی به توسعه همه جانبه در جامعه انجام می گیرد.

تحصیل به دو بخش تقسیم می شود:

1. مرحله لیسانس

مدت تحصیل چهار سال است. دانشجو در این مدت به مطالعه مسائل جامعه شناسی، علم و انسان شناسی و آنچه که مربوط به آنها در علوم جامعه شناسی و انسانی است، می پردازد.

2. مرحله تحصیلات عالی

شامل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می شود. هدف این دوره، فارغ التحصیل رهبران فنی است که توانایی انجام کار و تحقیق در زمینه های مختلف را دارند.

در مقطع کارشناسی

یک مدرک لیسانس در جامعه شناسی ارائه می شود که پس از 4 سال تحصیل (8 ترم) به دست می آید.

در این دوره دانش آموختگان آماده می شوند برای:

– آشنایی با موضوعات و مفاهیم مختلف مرتبط با جامعه شناسی و شاخه های مختلف آن و نحوه به کارگیری آنها در زمینه های مختلف حرفه ای

– درک و تفسیر پدیده های مختلف اجتماعی و شناخت علل و انگیزه های وقوع آنها

– توانایی کار کردن در بخش های مختلف خدماتی، آموزشی و اجتماعی

– طراحی تحقیقات اجتماعی که تابع اصول و روش تحقیق علمی باشد و آنها را برای کار در مراکز و ارگان های مختلف و امور نظرسنجی های اجتماعی آماده کند

– تهیه مطالعات امکان سنجی اجتماعی

– توانایی استفاده از فناوری پیشرفته و برنامه های آماری جهت کسب نتایج کیفی مرتبط با پدیده های اجتماعی

منبع:

https://www.aun.edu.eg/arts/department/sociology

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا