علمی پژوهشی

پهنای مطالعات جامعه شناسی

جامعه شناسی مطالعه علمی روابط، گروه ها و نهادهای انسانی است. این مطالعه زندگی اجتماعی در همه سطوح است: از ظهور و سقوط ملت ها و تمدن ها تا روابط دو نفره مانند روابط بین دو دوست، شریک عاشقانه یا حتی دو غریبه در خیابان.

جامعه شناسان بررسی می کنند که چگونه ساختارهای فرهنگی و اجتماعی توسط کنش و آگاهی انسان شکل می گیرند و شکل می دهند.

جامعه شناسی علمی بین رشته ای است و بینش ها و روش هایی را از تاریخ، مردم شناسی، اقتصاد، علوم سیاسی، روانشناسی، پزشکی و ریاضیات کاربردی، فیزیک و علوم کامپیوتر می گیرد.

آماده سازی دانشجویان برای مشاغل مختلف

جای تعجب نیست که دانشجویان ما خود را به خوبی برای طیف گسترده ای از مشاغل «دنیای واقعی» آماده می بینند.

جامعه شناسی آموزش عالی برای اشتغال در حرفه های حقوق و مدیریت دولتی، پزشکی و بهداشت عمومی، تبلیغات و بازاریابی، سیاست و سیاست عمومی، تجارت، بانکداری، و مشاوره، و موارد دیگری از این دست می باشد.

تسلط بر شیوه های چندگانه پرس و جو

برنامه کارشناسی Harvard در تاکید بر تسلط بر روش های مختلف تحقیق منحصر به فرد است.

دانشجویان در زمینه تحلیل کمی، قوم نگاری و مصاحبه عمیق و تحلیل تطبیقی-تاریخی آموزش می بینند.

دانشگاه همچنین دوره هایی را در بالاترین سطح برای موضوعات اساسی ارائه می دهد و به دانشجویان اجازه می دهد تا یک برنامه درسی سفارشی (شخصی) متناسب با علایق خاص خود داشته باشند.

برخی از دانشجویان انتخاب می کنند که مطالعات خود را حول یک موضوع واحد متمرکز کنند – برای مثال نژاد و قومیت، یا فرهنگ و هنر – در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند ترکیب گسترده ای از موضوعات را تجربه نمایند.

دانشکده ما شامل متخصصان برجسته جهان در زمینه هایی مانند فقر، مهاجرت، نژاد و قومیت، مدیریت شرکت، جرم و جنایت، سیاست، تاریخ فکری و اجتماعی، کار، جنسیت و فرهنگ است.

جامعه شناسی با بسیاری از رشته های علمی در دانشگاه ما تلاقی دارد، این امر غیرعادی است برای جاهای دیگر که رابطه متقابل نیروهای اجتماعی جداگانه مورد مطالعه قرار می گیرند. به عنوان مثال، اقتصاد و سیاست دغدغه مشترک جامعه شناسان است.

تفاوت این است که ما تمایل داریم به این موضوعات به عنوان بخشی از یک کل پیچیده و نه ویژگی های مستقل بشریت بپردازیم – جامعه شناسی بیش از همه به تعاملات اجتماعی می پردازد.

وسعت نظر جامعه شناسی (پهنای مطالعات جامعه شناسی) برای شرایط امروز (جهانی شدن فزاینده و دنیای بهم وابسته) ما بسیار ارزشمند است.

منبع:

https://sociology.fas.harvard.edu/pages/undergraduate

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا