خلاق و ابداعی

برنامه جامعه شناسی در مورد چیست؟

برنامه جامعه شناسی در مورد چیست؟ باید گفت که جامعه شناسی به درک تغییرات اجتماعی در دنیای پیچیده جهانی می پردازد.

مطالعه جامعه‌شناسی مهارت‌هایی را برای درک جامعه و الگوهای رفتار و ساختارها ارائه می دهد، الگوها و ساختارهایی که به آنچه مردم انجام می دهند، شکل می دهد. ما همچنین هویت های فرهنگی، تفاوت های اجتماعی و سازمان ها را مطالعه می کنیم.

تفکر جامعه‌شناختی نوآورانه می‌تواند راه‌حل‌ها و فرصت‌هایی را برای ایجاد تغییرات اجتماعی مثبت برای فرد، یک فرهنگ، یک شهر و جمعیت آن فراهم کند.

جامعه‌شناسی همچنین تفکر انتقادی و راه‌های جدید درگیر شدن با بسیاری از مشکلات و چالش‌های اجتماعی را که با آن روبرو هستیم، آموزش می‌دهد که آن را تخیل جامعه شناختی می نامیم.

چگونه در مورد جامعه شناسی بیاموزیم؟

با توجه به آنچه در مورد برنامه جامعه شناسی چیست؟ بیان شد می توان گفت: در مطالعه جامعه شناسی، یاد خواهید گرفت که جهان اجتماعی را به روش های عمیق تر و پیچیده تر بررسی و تجربه کنید.

ما حوزه هایی مانند ثروت و قدرت، فرهنگ و خلاقیت، خانواده و جنسیت، جنسیت و هویت، جهانی شدن، بدن، طبیعت و محیط زیست، جوانان، نژادپرستی، مذهب و چندفرهنگی، سلامت و بیماری، فرهنگ های دیجیتال، و نابرابری بین طبقات و بین زنان و مردان را بررسی می کنیم.

تحقیقات دپارتمان جامعه شناسی

تحقیقات ما به ویژه بر مطالعات خانه سازی و اجتماعات، محیط زیست، جامعه شناسی سلامت و جرم شناسی متمرکز است.

علایق پژوهشی متنوع ما شامل مسکن، مذهب، جرم شناسی سبز، مسائل بومی، گردشگری، ورزش و اوقات فراغت، هویت، و سلامت و بیماری است.

بسیاری از تحقیقات در جامعه شناسی و جرم شناسی ماهیت کاربردی دارند و تمرکز زیادی بر سیاست اجتماعی دارند.

کار ما در مجلات پیشرو و توسط مطبوعات دانشگاهی درجه یک منتشر می شود، ما به شبکه بین المللی از محققان برتر دسترسی داریم و اعضای تیم ما کمک هزینه های تحقیقاتی و کمک هزینه های تحصیلی معتبر دریافت می کنند.

منبع:

https://www.utas.edu.au/social-sciences/sc/sociology

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا