مطلب علمی را به قلم خودتان بنویسید!

* آیا از نوشتن در قالب های تکراری خسته شده اید و می خواهید نوشتن شما، عملی خلاقانه و آفرینش علمی در نوع خودتان و به سبک خودتان باشد؟

* آیا می خواهید با شیوه نگارش خویش به جامعه علمی معرفی شوید؟

* آیا دوست دارید آن طور که می پسندید، علمی بنویسید؟

* آیا می خواهید کلمات را به سلیقه خویش برای انتفال تجربیات علمی به کار بگیرید؟

* یا می خواهید از کسانی که در نوشتن مهارت دارند، الگوبرداری دارید و در دسترس شما باشند؟

کتاب و چای

اینجا تجربه نوشتن در اختیار شماست و سایت جامعه شناسان جوان همگام و همراه شماست تا به اندازه ای که علمی می نویسید، نتیجه بگیرید و رشد کنید.

در سایت جامعه شناسان جوان همه سبک علمی نگارش ممکن شده است.

جهت آشنایی با سایت نکات زیر به پیوست تقدیم می گردد:

ابتدای امر، انتظار داریم که مطلب دست اول باشد و برای انتشار در سایت نگارش شده باشند. در صورت ضرورت برای بازنشر، حتماً منبع نشر اولیه را اعلام نمایید تا حقوق نشر رعایت شود.


1– قبل از انتشار مطلب، فرمت سایت لینک نمی دهد، که مطلب را بتوانیم با نویسنده گرامی چک نماییم. ولی پس از انتشار مطلب، ایمیلی برای نویسنده محترم ارسال می شود و هر گونه تغییرات بلافاصله با هماهنگی با نویسنده (پس از انتشار)، اعمال خواهد شد.

2– مطالب سایت کوتاه، حدوداً بین 500 تا 1500 کلمه باشند (حداکثر مدت خواندن برای کاربر 5 دقیقه، در موارد خاص 7 دقیقه)، چون سایت علمی و آموزشی است و هدف آن آموزش سریع و ساده مطالب علمی می باشد.

3انتخاب مطالب تنها بر یک ملاک اصلی استوار است (کاربر از خواندن مطلب، حداقل یک مفهوم، موضوع … را در مورد علم جامعه شناسی یاد بگیرد).

لذا، مطالبی که صرفاً به موضوعات روز، مشکلات رایج … پرداخته اند و هیچ آموزش علمی برای کاربر ندارند، مورد نظر نیستند.

4– در راستای ملاک اصلی، مطالب با محوریت «مطالب نظری – تئوریکی» و «مطالب عملی – کاربردی» انتخاب می شوند (چون سایت علمی و آموزشی است)، برای همین مجبور هستیم مطالب اضافی را برای تمرکز بر بحث تئوریکی و کاربردی (و کوتاه بودن مطالب)، حذف کنیم

5– جهت تحقق هدف (آموزش سریع و ساده)، تیم سایت مبادرت به اِعمال شیوه های آسان خوانی می نماید که از جمله چیدمان جملات، نمودارها … می باشد.

6– در ضمن، سیاست سایت از ابتدای مهرماه جاری (1399)، این شده است که جزئی از هزینه ویراستاری، عکس و نمودار را دریافت نماید.

دکمه بازگشت به بالا