خلاق و ابداعی

مهارت ارتباطی

مهارت در ارتباطات ضرورت عصر حاضر است. چگونه شروع کنیم؟ چه بگوییم؟ چطور ارتباط را ادامه دهیم؟ و … از جمله سوالاتی است که امروزه، هر فردی با آن روبروست، چرا که خواسته و ناخواسته گریزی از ارتباط نیست و امور به دست ارتباط پیش می رود.

مهارت های ارتباطی متعدد و مختلف (متقاعدسازی، اعتمادآفرینی …) هستند که در این تست به «گفتگو» پرداخته شده است.

تست مهارت ارتباطی میزان مهارت شما را در استفاده از گفتگو برای ارتباط گیری نشان می دهد و صرفاً میزان تسلط شما را در گفتگو می سنجد و به این که آن را مثبت یا منفی استفاده می کنید، مورد بررسی نیست.

صرفاً می سنجد که در گفت و شنود چگونه هستید؟ میزان مهارت ارتباطی را می سنجد، این که آن را در «چه جهت» و به «چه دلیلی» به کار می گیرید؟ در این تست سنجیده نمی شود و از جمله مواردی است که نیاز به تست های دیگری دارد.

توجه داشته باشید به سوالات تست به صرف سوال نگاه نکنید، چون هر یک از سوالات بر نکته ای از مهارت گفتگو تاکید دارند و به موردی در تسهیل  روابط یا بالعکس پرداخته اند.

ازاینرو، هر یک از این سوالات می تواند یکی از نقاط قوت یا ضعف شما را برملا کند.

بنابراین می توانید با دقت به آنها درصدد تقویت نقاط قوت خویش برآیید و هم چنین نقاط ضعف خود را در ارتباطات بشناسید و در صورت لزوم جهت بهبود و اصلاح آنها اقدام نمایید.

این تست مهارت ارتباطی، آزمون اولیه است که ساده و آسان میزان مهارت شما را در گفتگو با دیگران و بهره مندی از فواید ارتباط آشکار می کند. روشن است که برای شناخت از چند و چون بیشتر نیازمند تست های بعدی هستید.

این تست با کلیک روی دکمه زیر با عنوان «تست» در اختیار شماست.

دکتر منیژه نویدنیا

دکتری جامعه شناسی. نظریه پرداز و محقق. نویسنده اولین کتاب امنیت اجتماعی در ایران، معرف جامعه شناسی تحلیلی با نگارش شش جلد کتاب، استاد دانشگاه و موسس سایت جامعه شناسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا