علمی تحلیلی

جامعه شناسی می تواند شما را به کجا برساند؟

جامعه شناسی موضوعات اجتماعی را بررسی می کند و به دنبال درک دنیای مدرن است.

جامعه شناسی اساساً به چگونگی کارکرد قدرت در جوامع سرمایه داری می پردازد، به همین دلیل است که جامعه شناسی متعهد است که نگاهی انتقادی به زندگی اجتماعی داشته باشد.

این رشته به نحوه تعامل افراد با یکدیگر می پردازد و هم چنین نهادهایی که ایجاد می‌کنند و باورها و عملکردهای فرهنگی که زندگی آنها را شکل می‌دهد.

هدف این کار این است که بفهمد چرا نابرابری ها وجود دارد؟ و چگونه می توان جهان را به مکانی عادلانه تر برای زندگی تبدیل کرد؟

جامعه شناسان موضوعات گوناگون چون استعمار، بی عدالتی نژادی و محیطی، مهاجرت، نابرابری های سلامت و سیستم های بهداشتی، جنس و جنسیت، مسائل طبقاتی و کارگری، سیستم های حقوقی و جزایی، بلایا، مشکلات اجتماعی و احتمالات مرتبط با علم و فناوری، سیاست های اجتماعی و بحرانی، نظریه های اجتماعی و غیره را مطالعه می کنند.

برای درک چگونگی کارکرد قدرت، دانشجویان طیفی از مهارت‌های پژوهشی و تحلیلی را توسعه می‌دهند که آنها را قادر می‌سازد تا به ارائه کنندگان راه حل های خلاقانه مسائل تبدیل شوند.

دوره‌های جامعه‌شناسی محیط‌های یادگیری را پرورش می‌دهند که تفکر مستقل، نوشتن برای مخاطبان مختلف، تشخیص مشکلات، تفکر از طریق راه‌حل‌های ممکن، و ترکیبی از کارهای مستقل و مشارکتی را تشویق می‌کنند.

جامعه شناسی می تواند شما را به کجا برساند؟

جامعه‌شناسی مهارت‌های تحلیلی و پژوهشی دانشجویان را توسعه می‌دهد که می‌توانند در مشاغل مختلف از آن استفاده کنند.

جامعه شناسان به درک چگونگی کارکرد جهان، چرایی نابرابری، و اینکه چگونه جوامع و نهادهای خود را درک کنیم، اهمیت می دهند.

به این ترتیب، فارغ التحصیلان جامعه شناسی به مشاغلی در زمینه تحلیل سیاست، قانون، رسانه و روزنامه نگاری، پیشگیری از خشونت جنسیت و جنسی، حمایت از اتحادیه ها، دولت مرکزی و محلی، سازمان های عدالت اقتصادی و اجتماعی، فعالیت های زیست محیطی، بازاریابی، تجارت و غیره می توانند مشغول شوند.

مانند سایر رشته های علمی، جامعه شناسی فقط به آماده سازی دانشجویان برای اولین شغل خارج از دانشگاه بسنده نمی کند.

ما متعهد به ایجاد مهارت‌ها و تمایلات تفکر انتقادی هستیم که دانشجویان را برای مشاغلی که هنوز اختراع نشده‌اند آماده می‌کند، تا عواملی برای تغییر باشند که می‌توانند به حل مشکلات پیچیده اجتماعی در حال حاضر و آینده کمک کنند.

منبع:

https://www.auckland.ac.nz/en/study/study-options/find-a-study-option/sociology.html

علم جامعه شناسی

آشنایی با جامعه شناسی از سایت های دانشگاهی مختلف توسط دکتر منیژه نویدنیا در اختیار علاقمندان قرار داده می شود، به انضمام نمودارها، عکس ها ... که شیوه ابداعی ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. علم الاجتماع می تواند ما را به امر واقع برساند، البته باید بحث کنیم که واقعیت چیست و اینکه آیا واقعیت و حقیقت اصلا وجود دارند یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا